About fkond

This author has not yet filled in any details.
So far fkond has created 26 blog entries.

Gjithçka duhet të dini rreth mbjelljes së flokëve

Pas një beteje të gjatë me vijën e flokëve e cila ngjitet lart e më lart kokës apo me të qenit qeros në moshën e mesme, ju keni vendosur të eksplorini mbjelljen e flokëve si zgjidhje. Është me rëndësi të dini dy tre pika rreth asaj që përfshin ajo. Operacioni i mbjelljes së flokëve [...]

2018-12-03T10:15:41+03:00December 3rd, 2018|General|0 Comments

Shmangia e Një Operacioni të Dështuar: Si Të Gjeni Kirurgun e Duhur

Operacioni i mbjelljes së flokëve me FUE mund të jetë një procedurë që ju ndryshon jetën. Një kokë e mbushur me flokë risjell vetëbesim dhe rini. Fatkeqësisht, tregohen shumë histori të frikshme dhe ekzistojnë foto jo të hijshme kur bëhet fjalë për një operacion mbjellje flokësh të dështuar. Lajmi i mirë është se një [...]

2018-11-30T17:08:51+03:00November 30th, 2018|General|0 Comments

A rekomandohet mbjellja e flokëve në rastin tuaj?

Po mendoni të kryeni mbjelljen e flokëve me FUE? Mbjelljen e mjekrës? Mbase keni vite që provoni opsione të ndryshme ose sapo keni filluar. Të qenit qeros ose të vuani nga rënia e pjesshme e flokëve ju bën të turpshëm ose akoma më keq, të depresionuar. Cilido qoftë shkaku; stresi, sëmundjet, apo gjenetika, juve [...]

2018-11-30T16:04:24+03:00November 30th, 2018|General|0 Comments

Këshilla Rikuperimi pas Mbjelljes së Flokëve

Pas operacionit të mbjelljes së flokëve, rrënjët e flokëve të mbjellura do të kalojnë nëpër disa faza para se të arrijnë rezultatet e dëshiruara. Pas procedurës së mbjelljes së flokëve do të duhet rreth një ose më shumë se një vit për të parë rezultatin përfundimtar të rritjes së flokëve. Në paragrafin e mëposhtëm [...]

2018-11-23T16:13:25+03:00November 23rd, 2018|General|0 Comments

Alopecia Androgjenetike te Meshkujt

Alopecia Androgjenetike është termi mjekësor për rënien e flokëve i cili karakterizohet nga përhapja e vazhdueshme e rënies së flokëve. Kjo gjendje njihet ndryshe si 'rënia e flokëve te meshkujt' Nëse dëshironi të merrni më shumë informacion mbi shkaqet e Alopecia Androgjenike (AGA) dhe se si përhapet, artikulli ynë mund të tërheqë vëmendjen tuaj. [...]

2018-11-22T17:37:23+03:00November 22nd, 2018|General|0 Comments

Shkaqet e rënies së flokëve te meshkujt

Për individët që kanë përjetuar rënie flokësh ose janë të shqetësuar për rënien e flokëve, tema 'shkaqet e rënies së flokëve' dallohet si një nga temat më të kërkuara. Për qëllimet e këtij artikulli, ne do të trajtojmë shkaqet aktuale të rënies së flokëve, si dhe hedhim dritë mbi disa mite që janë krijuar. [...]

2018-11-19T14:13:10+03:00November 19th, 2018|General|0 Comments

8 Gjërat që Duhet të Verifikoni Para se të Zgjidhni Kirurgun Tuaj

Mbjellja e flokëve është përhapur në treg pothuajse 60 vite më parë. Çfarëdo qoftë arsyeja pse ju kanë rënë flokët, në mos qoftë e domosdoshme, le të themi që procedura e mbjelljes së flokëve rekomandohet për ju. Ju mund të keni lexuar shumë informacione rreth saj dhe rreth kirurgëve që mund ta kryejnë këtë [...]

2018-11-30T12:01:52+03:00September 25th, 2018|General|0 Comments

Bazat e Operacionit të Mbjelljes së Flokëve me FUE

Nëse po vuani nga rënia e flokëve, duhet të filloni të hulumtoni informacione rreth mbjelljes së flokëve apo trajtime për rënien e flokëve. Në këtë artikull ju mund të zbuloni përgjigjen e pyetjes më të shpeshtë: Çfarë është mbjellja e flokës me metodën FUE? FUE(Nxjerrja e Njësisë Folikulare) [...]

2018-09-13T13:40:43+03:00September 13th, 2018|General|0 Comments

Mbjellja e Flokëve për Femrat

Rënia e flokëve tek meshkujt mund të jetë mendimi i parë që ju shkon në mendje kur dëgjoni rreth operacionit të mbjelljes së flokëve, por dita ditës femrat gjithashtu po përjetojnë rënie flokësh. Cilat janë shkaqet e rënies së flokëve te femrat? A rekomandohet mbjellja e flokëve për femrat që kanë rënie flokësh? Ekzistojnë [...]

2018-09-21T17:30:25+03:00September 13th, 2018|General|Comments Off on Mbjellja e Flokëve për Femrat

Terapia PRP për Rënien e Flokëve

Rënia e flokëve është një çështje që prek miliona njerëz çdo ditë dhe në përgjithësi nuk mund të trajtohet në mënyrë efektive duke përdorur mjetet juridike në shtëpi. Edhe pse mbjellja e flokëve konsiderohet minimalisht invazive, sidoqoftë është një procedurë kirurgjikale dhe disa njerëz do të kërkojnë mundësi të tjera për trajtimin e rënies [...]

2018-09-13T11:51:34+03:00September 13th, 2018|General|0 Comments
Go to Top